Vidaus durys

Vidaus durys

Durys turi ir estetinę paskirtį, ypatingai vidaus durys tampa interjero akcentu. Priklausomai nuo interjero derinamas vidaus durų aukštis, plotis, durų tekstūros, durų furnitūra. Durų namai pilni durų taip pat ir vidaus durų Jūsų namams. Mūsų pagrindinis šūkis - nėra namų be durų.

Patekdami į bet kokius namus pirmiausia atveriame lauko duris. Įėjus į namus pasitinka ne tik namų kvapas ir erdvės, kurias dalina sienos, pertvaros, baldai ir be abejo durys.

Vidaus durys

Durys ne tik užtikrina patekimą į patalpą ir išėjimą iš jos, bet ir atlieka papildomas funkcijas: užtikrina privatumą, apsaugodamos nuo nepageidaujamo pašalinių asmenų dėmesio, atskiria skirtingos paskirties patalpas, praleidžia šviesą į patalpą ir iš jos, kontroliuoja vėdinimą arba oro srautą, kad patalpos būtų efektyviau šildomos arba vėsinamos, slopina triukšmą.

Yra daugybė durų rūšių, kurių paskirtis skiriasi. Labiausiai paplitęs tipas yra vienvėrės durys, kurias sudaro viena standi plokštė, užpildanti durų angą. Yra daug šios pagrindinės konstrukcijos variantų, pavyzdžiui, vidaus durys su apvadais. Tai populiariausias variantas, nes pritaikoma daugumai naujos ir senos statybos būstu. Gaubiančiais apvadais ir reguliuojamos staktos pagalba estetiškai uždengiama sienos anga, kurioje įstatomos vidaus durys.  

Jie durų anga labai plati ir norisi turėti galimybę plačiai atverti įėjimą renkamasi dvivėres vidaus duris varstomas iš abiejų durų angos pusių.

Skandinaviško stiliaus interjeruose, dažniau renkamasi  nematomas „INVISIBLE NEW“ – vidaus duris, kurios neturi matomų apdailos ar valdomų komponentų. Visais apdailos būdais jos susilieja su gretima siena, kad atrodytų, kaip sienos dalis. Šioms vidaus durims pagrindinis akcentas – rankena, uždarymo spyna, kuri matoma tik pravėrus duris.

Ankštose erdvėse, kur taip pat reikalingas privatumas naudojamos stumdomos durys. Durų plokštė pritvirtinama prie bėgio durų viršuje ir slenka sienos viduje, dalis durų stumdant įvažiuoja į ertmę sienoje. Stumdomos vidaus durys gali būti tvirtinamos ir kai dalis varčios stumdant uždengia dalį sienos, taip nedarant ertmės sienoje.

Variantų vidaus durų gali būti dar daugiau, kaip besisukančios vidaus durys ar sulanktomos durys. Visa tai, labai priklauso nuo kiekvieno poreikių.

Renkantis vidaus duris rekomenduojame įvertinti savo gyvenimo įpročius, šeimos poreikius, labai svarbu tinkamai prinkti varstymo kryptis, kad įėjimas būtu patogus ir nevaržytų kokybiško ir patogaus gyvenimo kasdienybės.