Kaip rinktis vidaus ar lauko duris?

Kaip rinktis vidaus ar lauko duris?
Kov 14, 2024
  • Kokios vidaus bei lauko durų tendencijos šiuo metu pastebimos? Ko pirkėjai ieško dažniausiai?

 

Vidaus durų ir lauko durų tendencijas jungia tai, kad žmonės atsigręžia į praktiškumą ir patogumą. Drąsius, ekscentriškus ir dažnai brangius praėjusių metų projektus pakeis protingai kuklūs, praktiški, ekologiški ir patogūs dizaino sprendimai, prisidedantys prie funkcionalių, jaukių ir modernių interjerų kūrimo principų.

Pagrindinis principas - kurti jaukias erdves ir pagerinti gyvenimo kokybę sau ir savo šeimai. Tad pasirinkimus dažniausiai įtakoja gyvenimo būdas ir žmonės, kurie kuriasi namus sau.

Renkantis lauko duris žmonės dažniausiai ieško tvirtų, užtikrinančių jų saugumą variantų. Labai svarbus ir šilumos laidumo rodiklis.

 

  • Kokias vidaus ar lauko duris rinktis?

 

Šį klausimą dažnai užduoda žmonės įsirenginėdami savo namus. Lauko durys – tai bet kokios durys vedančios į lauką. Išorės durys, bet kokiu atveju, turi būti gerokai storesnės, tvirtesnės ir patvaresnės nei vidaus durys, nes kiekvieno buto ar namo savininko noras - saugumas.

Lauko durys – tai Jūsų namų pradžia. Tai durys kuriomis Jūs naudositės kasdien, tad patogumas, ilgaamžiškumas labai svarbu. 

Galima rinktis iš daugybės lauko durų tipų. Naudojamos trys pagrindinės medžiagos - PVC, mediena ir aliuminis. Tačiau ne mažiau populiari yra ir kompozitinė medžiaga, iš kurios gaminamos išorinės durys.

Renkantis lauko duris, labai svarbu įvertinti, kur bus montuojamos lauko durys. Ar butas daugiabutyje, ir jos skirs Jūsų namų erdvę nuo laiptinės. Ar tai namas, kotedžas ir lauko durys bus pagrindinis įėjimas į Jūsų namų erdvę. Abiems atvejais svarbus saugumas, garso izoliacija ir šilumos laidumas. Perkant lauko duris, reikia priimti nemažai sprendimų, įvertinant ne tik stilistiką, bet ir savo poreikius ir galimybes.

Vidaus duris renkantis pastebime, kad dauguma klientų pirmiausia nurodo durų spalvą, kurios pageidautų savo namuose, o tik po to renkasi patinkantį modelį ir domisi gaminio sudėtimi.

Renkantis vidaus duris, svarbu pagalvoti apie medžiagiškumą. Žmonės, vertinantys natūralumą, renkasi medines ar natūralia faneruote dengtas vidaus duris. Norintys minimalizmo, renkasi dažytas duris ar ekofaneruotės vidaus duris.

·       Medinės vidaus durys – vertinantiems natūralumą ir ilgaamžiškumą. Šios durys gali būti restauruojamos ir turėtų tarnauti apie 20 – 30 metų. Laikui bėgant jos pakeis spalvą, ypač nuo tiesioginių saulės spindulių. Jos jautresnės drėgmei, bet patrauklios vertinantiems natūralumą.

·       Ekofaneruotės vidaus durys - populiariausios vidaus durys dėl kainos ir kokybės santykio. Ekofaneruotė yra patvari, atspari drėgmei bei braižymams medžiaga. Per ilgą laiką nekinta jos spalva - tai klientus imponuoja labiausiai. Šiuo metu populiarios šviesios ir baltos spalvos, matinės, sodrios juodos ar pilkos. Pastebima tendencija, ir skandinaviško stiliaus interjeruose, nebijoma duris rinktis, kaip kambario akcentą. Renkamasi natūralių medienos raštų, kaip skandinaviško ar nalūralaus ąžuolo tekstūras. Norint akcentuoti varčios raštą, parenkami kontrastiniai apvadai (pvz. natūralaus ąžuolo ekofaneruotės varčia, o apvadai matiniai juodos spalvos).

Dažnai klientai užduoda klausimus: kokias vidaus duris geriau rinktis? Ar tuščiavidures ar pilnavidures? Tuščiavidurės durys yra gerokai lengvesnės. Jų vidinis užpildas - korys. Garso izoliacija nėra tokia gera.

Pilnavidurės vidaus durys – tvirtos, su "Solid Core" užpildu. Tai presuota lino plaušo plokštė. Patentuota gamintojo technologija, kuri ne tik draugiška aplinkai, bet ir ideali garso izoliacija.

Bet kokiu atveju sprendžiant vidinį durų užpildą didelią reikšmę turi durų išorė, kaip spalva ir tekstūra.

Kuomet nusprendžiama rinktis vidaus duris, geriausia pagalvoti apie spalvą, kuri atitiktų dizaino estetiką. Dažytos durys yra populiarus pasirinkimas, norintiems skandinaviško minimalizmo savo namuose. Pandemijos metu šios durys buvo pačios populiariausios, nes žmonės ypatingai norėjo šviesos savo namuose. Balta emale dengtas dažytas duris žmonės derina su kontrastiniais durų furnitūros akcentais (juodi vyriai, juodos matinės rankenos ir pn.). Derina tamsiai dažytų sienų, taip pabrėži baltų durų estetiką.

Galime drąsiai sakyti, kad į interjerus grįžta medis. Faneruotos, medinės ar net ekofaneruotės vidaus durys su natūralaus ažuolo tekstūra - šio sezono “must have”. 

Variantų vidaus durų gali būti labai daug. Vienvėrės, dvivėrės, sulankstomos, stumdomos,  švytuoklinės ar nematomos vidaus durys. Visa tai, labai priklauso nuo kiekvieno mūsų poreikių.

Renkantis lauko ar vidaus duris rekomenduojame įvertinti savo gyvenimo įpročius, šeimos poreikius, interjero subtilybes. Labai svarbu tinkamai parinkti varstymo kryptis, kad įėjimas būtu patogus ir nevaržytų kokybiško ir patogaus gyvenimo kasdienybės.

 

  • Kokios dažniausiai daromos pirkėjų klaidos? Kokių medžiagų ar durų tipo vengti? O į kokias kaip tik rekomenduotumėte žiūrėti?

 

Renkantis vidaus ar lauko duris labai svarbu matmenys. Tai teisingi angos pamatavimai bei durų varstymo kryptis. 

Vidaus duris būtina rinktis tuomet, kai patalpoje jau yra grindys, taip išvengiama netikslaus pamatavimo.

Svarbu pasitikėti specialistais. Montuojant duris susiduriama su sienų nelygumais. Mūsų montuotojai priima sprendimą, kaip tvarkingiau sumontuoti Jūsų pasirinktas duris.

Durų furnitūrą reikia rinktis tuo pačiu metu, kaip ir duris. Taip sutaupysite laiko, nes visos detalės atvažiuos vienu metu.

Galvojant apie lauko duris naujame tik pastatytame name, rekomenduojame statyti laikinas duris. Drėgmė ir dar vykdomi darbai objekte gali sugadinti naujas sumontuotas duris.

Pilnai pasidomėti apie Jūsų įsigytų durų priežiūrą ir ja vadovautis.

Rekomenduojame renkantis duris nebijoti klausti salono vadybininko, nes, kas tinka kaimynui, nebūtinai tiks Jums. Tik kalbėdami ir turėdami informaciją, kokie Jūsų poreikiai, mes Jums pasiūlysime optimaliausią lauko ar vidaus durų variantą. Padėsime suderinti visą reikiamą durų furnitūrą. Pasirūpinsime matavimo, durų pristatymo ir montavimo darbais.

 

  • Ką dar svarbu įvertinti renkantis duris?

 

Renkantis duris svarbu įsivertinti biudžetą. Taip pat terminus – ar durys, kurias išsirinkote yra sandėlyje, ar bus gaminamos pagal Jūsų išmatavimus. Perspėjame, kad gaminamos durys pagal išmatavimus – nestandartinės, kainuos daugiau ir teks palaukti ilgiau.

Taip pat įvertinkite ar  daug namuose tiesioginių saulės spindulių, kurie kris ant durų? O gal bute daug drėgmės? Ar butas nuomai, ar gyvens šeima su mažais vaikais, ar gyvens gyvūnas (-ai), visa tai labai naudinga informacija renkantis duris. Tad nebijokite kalbėti, klausti, mes Jums padėsime.

 

Mūsų salonus galite rasti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje ir Mažeikiuose, o matavimo ir montavimo darbus atliekame visoje Lietuvoje. Turime nemažą sandėliuojamų prekių asortimentą. 

Profesionalūs pardavimų vadybininkai padės susigaudyti durų detalių dėlionėje, o montuotojai  puikiai atliks savo darbą.

Laukiame Jūsų.

 

Siųsti klausimą